• Read Latest News
  Visit Our Blog
 • We Offer
  Our Catalog
 • Get In Touch
  Contact Us
  • 3721 Dogwood Road, Brooklyn, NY 10019 USA
  • (800) 923 - 3687 / (695) 923 - 4500

Ortak Ofis

Networking yani profesyonel iş ağı geliştirmenin her zamankinden daha önemli olduğu günümüzde, yeni nesil çalışma alanlarına olan ilgi de artmıştır. Bu noktada en çok tercih edilenlerden biri de ortak ofislerdir. Farklı sektörlerle tanışma ve yeni ortaklıklar kurma fırsatı tanıyan paylaşımlı ofisler, maliyet açısından size sunduğu avantajlarla da oldukça verimlidir.

Paylaşımlı Ofis Nedir?

Paylaşımlı ofis, özellikle klasik ofis ortamı yerine geliştirici ve yeni fırsatlara kapı aralayan çalışma ortamlarını tercih edenler için idealdir. Tek bir ofiste, aynı anda, birbirleri ile iş ilişkisi olmayan onlarca kişinin çalışmasını mümkün kılan bir modeldir. Bu nedenle “ortak ofis” olarak da adlandırılır.

Pek çok meslek grubunun tercih ettiği paylaşımlı/ortak ofis, çok önemli avantajlar sunar. Bu nedenle söz konusu çalışma modeli, hızla yayılmaktadır. Paylaşımlı ofiste alan kiraladığınızda sadece kişisel bilgisayarınız yeterlidir. Doğalgaz, su, elektrik ve internet için hiçbir ek masraf ödemezsiniz. Böylece iş ağınızı geliştirebileceğiniz bir ortamda çalışırken maliyetlerden de tasarruf edebilirsiniz.

Ortak Ofisin Avantajları Nelerdir?

Ortak ofis kiralamanın birçok avantajı bulunur. Özellikle dijital ortamda yapılan işler için uygun olan bu ortamda, sadece ofiste geçirdiğiniz zamana para ödersiniz. Paylaşımlı alanda geçirdiğiniz süre boyunca elektrik, su vb. gibi temel giderleri düşünmenize gerek kalmaz. Bu durum, büyük bir maddi yükün altına girmenizi önlemek ile birlikte çalışma motivasyonunuzu da artırır. Ayrıca mesai saatlerini belirleme özgürlüğüne de sahip olursunuz.

Yeni İş Bağlantıları Yakalama İmkânı

Ortak ofis modeli ile çalışmak kariyerinizi de olumlu etkileyebilir. Çünkü bu modele “ortak” ya da “paylaşımlı” gibi isimlerin verilmesinin nedeni, fiziksel bir ofisi ortaklaşa kullanan kişilerin olmasıdır. Bu kişiler, sizin sektörünüzde çalışan ya da hizmetinizi pazarlayabileceğiniz alanda iş yapan kişiler de olabilir. Dolayısıyla böyle bir ortamda sürdüreceğiniz çalışmalar, karşınıza birçok farklı kariyer bağlantısı çıkarma şansını size sunar.

Kiraladığınız alanın yanında bulunan diğer alanlar da sizin gibi çalışanlar kişilerce kiralanır. Bu durum sayesinde yeni insanlarla tanışma ve sosyalleşme fırsatı doğarken aynı zamanda bu kişilerden kendinize bir network de yaratabilirsiniz. Mesleğinizle alakalı işler yapan kişiler ile tanışarak yeni iş ortaklıkları kurabilir ya da daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz kariyer fırsatlarına erişebilirsiniz.

Paylaşımlı ofis hizmeti veren firmaların düzenlediği,  işinizi geliştirebilecek farklı alanlarda düzenlediği etkinliklerden de faydalanabilirsiniz. Çalışma saatlerinin dışında daha samimi bir ortamda yakalayacağınız yeni iş bağlantıları, kalıcı olabilir ve kariyerinizi olumlu etkileyebilir. Bu gibi avantajları sayesinde ortak ofisler, hem bir firmaya bağlı hem de freelance çalışan tüm kullanıcılar için birçok farklı başarı şansına gebedir.

Ofis Kiralama Masraflarını Azaltır

Ortak ofis fiyatlarına göz attığınız zaman, bu yöntemi seçerek çalışmanın en önemli avantajını yakından görebilirsiniz. İşiniz için fiziki bir ofis kiraladığınızda kirasından faturalarına, mobilyalarından sarf malzemelerine kadar sonu gelmeyen bir gider listeniz olur. Paylaşımlı ofislerde tüm giderleri tek kalemde ödersiniz. Bu sayede de maliyetiniz önemli ölçüde azalır.

Bu çalışma modelinde sadece kirayı değil bütün diğer giderleri de diğer ofis sakinleri ile paylaşmış sayılırsınız. Bu hizmeti veren firmalar, sizden hiçbir giderin ücretini ayrıca talep etmez;. Sadece kira ödersiniz, faturalara ve ofis malzemelerine ek bir ücret ödemeniz gerekmez. Elektrik, su, doğalgaz ve internet faturaları ile ilgilenmeye zaman harcamamanız işlerinize konsantre olmanızı da kolaylaştırır. Ayrıca paylaşımlı ofisin sahip olduğu yüksek hızlı internet bağlantısı da çalışma sürenize oldukça önemli bir katkı sağlar.

Bunların yanında yazıcı, fotokopi makinesi, kâğıt gibi tüm malzemeler de sizin için ortak ofiste hazır olur. Rahat bir çalışma sandalyesi ve geniş bir masa ile çalışma imkânı, konfor sağlar. Pek çok paylaşımlı ofiste bulunan mutfak sayesinde de su, çay ve kahve gibi içeceklere de ücretsiz bir şekilde erişim sağlanabilir.

Sağladığı tüm bu avantajlar ile konforlu ve ekonomik olan paylaşımlı ofislere ulaşmak ve kendi alanınızı kiralamak için Şirket Uzmanı ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Ofis Kiralamada Zaman Esnekliği

Eğer

Dönemsel projelerde görevliyseniz 3, 6, 9 aylık gibi süreler için de çalışma alanlarını kiralayabilirsiniz. Bu sayede kısa süreli bir proje dönemi için yeni bir iş yeri kurmanıza gerek kalmaz. Prosedürlerle, evraklarla ve yasal işlemlerle uğraşmadan hazır bir büroya gidip işinizi yaparsınız. Projeniz tamamlandığında da söz konusu ortak ofisten bilgisayarınızı alıp çıkarak kolayca ayrılabilirsiniz.

Kolay Ulaşım İmkânı

Ortak ofislerde çalışan herkes farklı bölgelerden gelir. Bu nedenle bu tip çalışma alanlarını oluşturmak için genellikle merkezi bir lokasyon seçilir. Bu nedenle siz de şehrin hangi bölgesinde yaşıyor olursanız olun, rahatlıkla geçici iş yerinize ulaşabilir; böylece yolda zaman kaybetmezsiniz.

Bu ofisler, kolay ulaşılabilen konumlarda olmanın yanı sırai prestijli binalarda yer alırlar. Şehrin en iddialı plazalarından birinde çalışıyor olmanın verdiği motivasyonla işinizde daha verimli olabilirsiniz. Büyük bir iş dünyasının içine adım atıp  kendi işinizi yapıyor olmak performansınızı her geçen gün biraz daha artırabilir.

Ortak ofislere sadece siz değil, misafirleriniz ve müşterileriniz de kolayca ulaşabilir. İş telefonu olarak hizmet aldığınız firmanın sağladığı hat numarasını verebilirsiniz. Telefonlarınızı bir telesekreter karşılar ve arayanı size bağlar. Ziyaretinize gelen müşteri, misafir ya da iş ortaklarınız da danışmanlık masasında karşılanır ve kurumsallığa son derece dikkat edilerek sizinle görüşmeleri sağlanır.

Hangi Meslek Grupları Paylaşımlı Ofis Kullanabilir?

Ortak ofis kullanımı yaygınlaştıkça bu modeli kullanan meslek grubu sayısı da artmaktadır. Bu çalışma alanlarını kullanabilecek gruplar, genellikle dijital ortamda iş yapabilen mesleklerden oluşur. Fiziksel bir ürüne ihtiyaç duyulmayan tüm meslekler için kullanışlı bir sistemdir. Ayrıca fiziksel ürün satışı yapan kişiler de dijital pazarlama işlerini ya da ticari görüşmelerini ortak çalışma alanları kiralayarak yürütebilir.

Freelancerlar (Serbest Çalışanlar)

Serbest çalışma modeli ile hizmet veren kişiler, genellikle evden veya internet bağlantısı bulunan mekânlarda işlerini yaparlar. Fakat tam bir çalışma ortamı bulamadıklarında, işlerine konsantre olamayabilir veya gerekli ofis araçlarına ulaşamayabilirler. Bu durumda ortak ofis kiralama yöntemi ile gerekli dönemlerde tam bir çalışma ortamına erişim sağlanması mümkün olur.

Home Office (Evden) Çalışanlar

Kendi işini yapan ya da bir firmaya bağlı olarak evden çalışanlar, her zaman verimli bir performans gösteremeyebilirler. Bunun ev ortamının kalabalık olması, çocuk sahibi olmak, misafirlerin gelip gitmesi gibi nedenleri olabilir. Paylaşımlı ofis modeli ile bir ofise sahip olmadan ofis ortamında çalışma fırsatı yakalanabilir.

Yeni İş Kuranlar

Yeni bir iş kurmak, önemli bir bütçe gerektirirken ciddi riskler de taşır. Yeni iş kuranlar, işlerinin gidişatını görmek ve gelecek ile ilgili kararlarını sonrasında vermek adına ortak ofisleri tercih edebilirler. Bu sayede yeni bir ofis kurma maliyetinden henüz şirketin geleceği belli olmamışken kaçınmış olunur. Hızla büyüyebildikleri takdirde daha az risk alarak  kendi iş yerlerini kurabilirler ya da tercihe bağlı olarak paylaşımlı ofiste çalışmaya devam edebilirler.

Bahsedilen bu üç grup, paylaşımlı ofis yöntemini en çok benimseyen meslekleri kapsar. Ayrıca duruma göre bu gruplara dahil olan;;

 • Bilişimci
 • Yazılımcı
 • Grafiker
 • Danışman
 • Emlakçı
 • Sigortacı gibi pek çok meslek mensubu da ortak çalışma alanlarına uyum sağlayabilir.

Ortak Ofislerde Kurulum Ücreti ve Depozito Var mı?

Ortak ya da paylaşımlı ofisler, ekstra maliyet yaratmadıkları için kabul gören sistemlerdir. Hızla yaygınlaşmalarının en önemli sebeplerinden biri de budur. Bu tip bir ofis kiraladığınızda sürpriz ücretlerle karşılaşma ihtimaliniz olmaz. Söz konusu alanlar önceden kurulup çalışılmaya hazır hâle getirildiği için kurulum ücreti ödemenize gerek yoktur. Modern ve zihin açıcı dekorasyonlara sahip, düzeni hazır, kurulu ortak ofislerde konforla çalışabilirsiniz.

Depozito, genellikle kiralanan alandaki eşyaların korunması ve olası zararların karşılanması için alınan ek ödemedir. Bu uygulama firmalara göre değişkenlik gösterir. Bazı firmalar depozitosuz hizmet verirken bazı firmalar bu ücreti talep edebilir. Anlaşmaya göre alınan depozitonun tamamının ya da bir kısmının geri ödenmesi de söz konusudur. Ödemeler hakkında sorun yaşamamak için Şirket Uzmanı gibi kaliteli hizmet anlayışı ile hareket eden  bir firmadan bilgi alabilirsiniz.

Şirket Uzmanı’nın Ortak Ofis Kapsamında Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Şirket Uzmanı, kullanıcı memnuniyetine odaklanan inovatif hizmetleri ile ortak ofis ihtiyaçlarınız için çözümler sunar. Verdiği kapsamlı hizmetler ile her yönüyle tam ve gerçek bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz. Ofislerimiz ve sunduğumuz tüm olanaklar hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ortak ofisler, paylaşımlı ofisler, sanal ofisler gibi birçok farklı alanda sunduğumuz güvenilir hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Avantajlı Fiyatlar

İhtiyacınız kadarını ödemenize olanak tanıyan fiyatlandırmalar ve size özel ödeme planları ile düşük maliyetli bir ofise sahip olabilirsiniz. Bu sayede ekstra ödemelerle karşılaşmadan çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Paylaşımlı, ortak ofislerimizin günlük, haftalık, aylık ve yıllık kira seçenekleri bulunabilmektedir. Fiyatlandırmalar  ve ücretlere dahil olan tüm hizmetlerimiz konusunda detaylı bilgi almak için Şirket Uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

Prestijli Lokasyonlar

Şirket Uzmanı ile şehrin en merkezi bölgelerinde yer alan lokasyonlarda ve birinci sınıf plazalarda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Böylece iş yerinize ulaşımınız kolay olur; yolda geçen uzun sürelerle zaman kaybı yaşamazsınız. Lokasyon olarak prestiji yüksek plazaların iş adresiniz olarak görünmesi ise size daha kaliteli bir hizmet sunma şansı verir.

Ücretsiz Operasyonel Hizmetler

Şirket Uzmanı’ndan ortak ofis kiraladığınızda sadece kira ödeyerek profesyonel bir ekipten operasyonel destek alma fırsatına da sahip olabilirsiniz.

 • Adınıza gelen aramaları cevaplanır ve size yönlendirilir.
 • Gelen misafirleriniz ve müşterileriniz karşılanır, ağırlanır.
 • Görüşmeleriniz sizin için organize edilir.
 • Posta ve kargolarınız kabul edilir ve size ulaştırılır

Geniş Network Ağı

Onlarca kişi ve kurumun çalışmalarını yürüttüğü ofislerde çalışarak;

 • Yeni bir network ağına katılabilir
 • İş bağlantıları sağlayabilir
 • Kariyer fırsatları elde edebilirsiniz

Ekstralar

Şirket Uzmanı ofislerinde, fotokopi, yazıcı, fax gibi çeşitli ofis malzemelerini kullanabilir, içecek servisinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca kiraladığınız alan sadece çalışma masası ve sandalyesinden ibaret değildir. Belirli paketler dahilinde anlaşma sağlayarak toplantı odalarını ve farklı lokasyonlardaki ofisleri de kullanmanız mümkündür.

İstanbul Paylaşımlı Ofis Hizmetini Nereden Alabilirim?

Ortak ofis, gayrimenkul fiyat ve kiralarının oldukça yüksek olduğu İstanbul’da sıklıkla tercih edilen bir çalışma modelidir. Ayrıca bu hizmetin alınabileceği firma ve lokasyon sayısı da bir hayli fazladır. Bu durum bir yandan avantajlı olurken bir yandan da hizmet kalitesi anlamında riskler yaratabilir. Dolayısıyla ortak ofis hizmeti almadan önce doğru bir araştırma yapmanız gerekir.

Kiralanacak paylaşımlı ofis, İstanbul’un ticari açıdan popülerliği olan bir konumundan seçilmelidir. Bu tercih, pek çok konuda verimlilik sağlar. Bu alanda hizmet verenler arasında en prestijli ve merkezi konumlarda ofislere sahip olan firmaların başında Şirket Uzmanı gelir. İstanbul için avantajlı ortak ofis seçeneklerine ulaşmak adına Şirket Uzmanı’nı tercih edebilirsiniz.

İstanbul Ortak Ofis Fiyatları Ne Kadardır?

İstanbul’da paylaşımlı ofis fiyatları, geniş bir skalaya sahiptir. Bunun nedeni ofislerin ve hizmetlerin niteliklerindeki farklılıklardır. Firmalar genellikle hizmetleri paketler halinde sunar ve siz sadece ihtiyacınız olan hizmetleri alarak kullanacağınız kadarına ödeme yapabilirsiniz. Şirket Uzmanı’nın paylaşımlı ofis paketleri, her bütçeye hitap edebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Dolayısıyla bütçenize uygun ve konforlu ortak ofis hizmetlerimizden yararlanmanız çok kolaydır.

Sohbeti aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?