• Read Latest News
  Visit Our Blog
 • We Offer
  Our Catalog
 • Get In Touch
  Contact Us
  • 3721 Dogwood Road, Brooklyn, NY 10019 USA
  • (800) 923 - 3687 / (695) 923 - 4500

Sanal Ofis

Sanal ofis kiralama, özellikle ofislere bağımlı olmadan çalışan ve işletmesine adres göstermek isteyenler için en avantajlı seçeneklerden biridir. Özellikle yeni nesil çalışma alanlarının popüler hâle gelmesiyle birlikte sanal ofislere olan ilgi de giderek artmaktadır. Sanal ofis nedir, sorusuna yanıt aldıktan sonra pek çok kişi sanal ofis hizmeti alabileceği adreslerle görüşmektedir. Şirket Uzmanı, bu noktada hem sanal ofis hizmeti ile hem de yeni nesil ofisleriyle tercih edebileceğiniz en güvenilir adreslerdendir.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, adından da anlaşılabileceği üzere fiziksel olarak var olmayan ve sadece dijital ortamda bulunan ofistir. Yeni bir iş kurmak isteyenlerin fiziksel bir adrese sahip olmaları zorunlu olduğu için, sanal ofis hizmetinde bu iki unsur birleştirilir. E-ofis hizmeti veren firma, fiziksel ofisteki operasyonel işleri yürüterek sanal ofis sahiplerine destek verir. Sanal ofis hizmeti;

 • Yeni kurulan firmalar,
 • Dijital sektörde hizmet veren firmalar
 • Home office çalışan şirketler
 • Freelance çalışma prensibi ile işlerini yürüten şirketler tarafından sıklıkla tercih edilen, oldukça avantajlı  bir uygulama olarak karşımıza çıkar. 
Sanal Ofis Kiralama

Sanal Ofis Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Sanal ofis kullanmanın pek çok avantajı vardır ve bazı durumlarda e-ofis kullanmak firmalar için en doğru tercih olabilir. Bu yöntemin en önemli avantajları, yasal olması ve düşük maliyetli olmasıdır. E-ofisi seçen işletmeler, iş ağlarını büyütseler bile fiziksel bir iş yerine geçmek yerine sanalda devam etmeyi tercih edebilirler. Özellikle işlerin sadece bilgisayar ortamında yapılabildiği sektörlerde, iş görüşmeleri de dijital uygulamalar üzerinden gerçekleştiği için fiziksel bir alana ihtiyaç kalmaz.

Düşük Maliyetli Ofise Sahip Olabilme

Bu yeni nesil ofis anlayışının başlıca avantajı çok önemli bir maliyet avantajı sunmasıdır. Fiziksel ofisin kirası, ofis mobilyaları, sarf malzemeleri, fatura gerektiren hizmetler gibi gider kalemlerinin hiçbiri sanal ofislerde yoktur. Sadece e-ofis hizmetinin ücreti ödenir ve diğer masraf kalemleri için ödeme yapmaya  gerek kalmaz. Ayrıca bu hizmetin bir diğer avantajı da dönemsel olarak da alınabilmesidir. Böylece sadece sanal ofisin kullanılacağı dönem için ödeme yapılabilir.

Yasalara Uygun Çalışabilme

Türkiye’de sanal ofis kiralayarak hizmet vermek yasaldır. Bu doğrultuda işletmenin yasal adresi olarak hizmet veren kurumun sağladığı adres, ofis adresi olarak kullanılabilir. Bir kira sözleşmesi de yapılacağı için hukuki anlamda hiçbir sorun yaşanmaz. Ayrıca sanal ofis kirası, normal bir kira olarak kabul edilir. Bu nedenle vergilendirme sürecinde işletmenin gideri olarak da gösterilebilir.

Prestij Kazanabilme

Sanal ofis kiraladığınızda bir iş adresine ve telefonuna sahip olursunuz. Söz konusu adresler, genellikle bulunduğunuz şehrin en prestijli plazalarını gösterir. Çünkü bu hizmeti veren firmalar, iş dünyasında popülerliği yüksek olan lokasyonlarda e-ofis hizmeti sunarlar.Böylece sanal ofis kiralayan  firmalara da marka değeri kazandırırlar.

Operasyon Yönetiminden Faydalanabilme

Firmanızı sanal bir ortamda kurup hizmetinizi dijital alanda vermeye devam edebilirsiniz. Fakat size sadece mail üzerinden değil, telefonla ulaşmak isteyenler ya da kargo ve posta göndermek isteyenler olabilir. Bu hizmette gelen aramalar, firmanız adına cevaplanır ve çağrı size yönlendirilir. Gelen postalar ve kargolar da yine firmanızın adına kabul edilir. Bu detaylar sayesinde fiziksel ofise olan ihtiyaç minimuma iner.

Fiziksel Toplantılar Yapabilme

Sanal ofis hizmeti sunan firmalar, genellikle fiziksel ofisin bir alanını kullanmanıza da izin verir. Her ne kadar işleri dijital ortamda yürütüyor olsanız da fiziki bir toplantı ya da iş görüşmesi yapmanız gerekirse firmanın sunduğu alanları kullanma şansınız olur. Böylelikle  profesyonelliğinizi yitirmeden görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

Sanal Ofis Kiralama Nasıl Yapılır?

Sanal ofis şirket kuruluşu ve kiralama işlemi aslında son derece basittir. Sürecin nasıl ilerleyeceği hakkındaki yönergeleri, Şirket Uzmanı ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu süreçte genellikle yapılan görüşmenin ardından anlaşmaya varılması durumunda sözleşme imzalanır. Sözleşmede temsilcilerimiz tarafında  size daha önce anlatılmış olan faydalanabileceğiniz hizmet detayları da yer alır. Ardından bağlı bulunan vergi dairesine başvurular gerçekleştirilir. Sonrasındaki yasal prosedürlerin bir kısmı firma sahibi bir kısmı ise ofis hizmeti sunan firma tarafından yürütülebilir.

Online Sanal Ofis Kiralama

Online sanal ofis kiralama ile tüm süreç daha hızlı ilerler. Bu süreçte yetkililerimiz ile iletişime geçerek sözleşme detaylarını görüşebilir ve gerekli adımları takip ederek online ortamda da İstanbul gibi Türkiye’nin prestijlli illerinde sanal ofis adres gösterme yapabilirsiniz. 

İstanbul Sanal Ofis

İstanbul, ticaret konusunda hem ulusal hem de uluslararası bir öneme sahiptir. Dolayısıyla sanal ofis kiralama gibi hizmetler İstanbul’da yaygın olarak kullanılır. Kurduğunuz firmada çok sayıda çalışan varsa ve artık kurumsal bir kimliğe sahip olmak istiyorsanız, e-ofis hizmeti alarak düşük maliyetlerle, İstanbul’da bir iş adresine sahip olabilirsiniz. İstanbul’un en prestijli lokasyonlarını firmanızın iş adresine dönüştürmek istiyorsanız, Şirket Uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

Şirket Uzmanı’nın Sanal Ofis Kapsamında Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Şirket Uzmanı, sanal ofis ihtiyaçlarınız için profesyonel hizmetler sunar. Çözüm odaklı stratejiler ile her konuda avantaj yakalayabilir, sorunsuz bir hizmet alabilirsiniz. Fiyat, lokasyon ve hizmet kalitesi gibi konularda verim sağlamanız adına Şirket Uzmanı’nın sunduğu bazı hizmetler şöyledir:

 • Yasal geçerliliği bulunan kira sözleşmesi
 • Avantajlı sanal ofis fiyatları
 • Yasal izinleri bulunan ve prestijli iş merkezlerinde yer alan iş adresi
 • Telefon hattı tahsis etme
 • Telefon hattına gelen çağrıları firma adı ile yanıtlayıp yönlendirme
 • Kargo, posta ve fiziksel evrak alışverişleri için operasyonel destek
 • Fiziksel görüşmeler için danışmanlık ve karşılama
 • Sözleşmeye bağlı olarak fiziksel ofisi ve toplantı salonlarını kullanabilme

Sanal Ofis Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Sanal ya da e-ofis fiyatları, belirli bir ortalamaya sahip olmakla birlikte bulunduğu adrese ve sunulan hizmetlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu durumda alacağınız hizmetin kapsamı, ödeyeceğiniz ücreti doğrudan etkiler. Dolayısıyla fiyat araştırması yaparken alacağınız hizmetlerden ve bu hizmetlerin kalitesinden emin olmalısınız. Hizmeti alacağınız firmaya göre de farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Sanal ofis fiyatları, diğer ofislerle karşılaştırıldığında çok daha avantajlıdır. Fiziksel ofisle ilgili bir sorumluluğunuz olmadığı için ekstra ödemeler yapmanıza gerek kalmaz. Elektrik, su, internet gibi hizmetlere fatura ödemezsiniz. Aynı şekilde genel iş yeri giderlerine, sarf malzemelerine, temizlik hizmetine de ofis özelinde ücret ödemenize gerek yoktur. Şirket Uzmanı ile en avantajlı fiyatlarla en yüksek kaliteye ulaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sanal Ofis Kurulumu ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Sanal ofis ile şirket kuruluşu günümüzde yeni sayılabilecek yaygınlıkta olduğu ve giderek popülerleştiği için bu konuda merak edilenler de oldukça fazladır. Sanal ofis hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sanal Ofis Kurmak İçin Sözleşme Gerekir mi?

Sanal ofis kuruluşlarında bu hizmeti veren ve  alan firmalar arasında bir sözleşme yapılır. Bu sözleşme, bir çeşit kira kontratı da sayılabilir. Hizmet sağlayıcısının size temin edeceği adresi firmanızın yasal adresi olarak gösterebilmeniz adına oluşturulması gereklidir. Sözleşme gerçekleştirildikten sonra sanal ofisinizin adresi, artık resmi olarak şirket adresiniz hâline gelir.  Fakat siz işlerinizi istediğiniz adreste yapmaya devam edebilirsiniz.

Sanal Ofis Kurmak İçin İstanbul’da İkamet Etme Zorunluluğu Var mı?

Bu hizmeti almak için İstanbul’da ikamet etme zorunluluğunuz yoktur. Ancak yasal süreçte firma yetkilisinin söz konusu adreste bulunması gerekir. Bu nedenle eğer İstanbul’da e-ofis kiralayacaksanız, İstanbul’da ikamet etmeniz önemlidir. Ayrıca adresinizi öğrenip firmanızı fiziksel olarak ziyarete gelmek isteyen iş ortaklarınızı da ağırlayabilmeniz ancak bu şekilde mümkündür.

Yasal Adresim Neresi Olacak?

Ofisiniz için adres gösterme işlemlerinde yaşadığınız evi iş yeri adresiniz olarak  gösterme seçeneğiniz de vardır. Fakat bu, hem karışık hem de masraflı bir yöntemdir. Çünkü bu durumda  stopaj ödemeniz gerekebilir; vergi ve faturalarınızda artış olabilir. Bu sorunların çözümü olarak sanal ofis hizmetine başvurduğunuzda yasal ofis adresinizi hizmet aldığınız firma tarafından size sunulan seçenekler arasından belirleyebilirsiniz.

Sözleşme imzalanacağı zaman firmanın e-ofis hizmet için kullandığı adresler size bildirilir ve aralarından uygun olanı yasal iş yeri adresiniz olarak seçmeniz mümkün olur.

Sanal Ofislerde Firma Kapanışı Nasıl Gerçekleşir?

Firma kapanışları, sanal ofislerde de standart mevzuata tabi tutulur. Dolayısıyla ilk işlem, bağlı bulunan vergi dairesine kapanış için başvuru yapıp dilekçe vermektir. Sürecin tamamlanması için adres denetimi yapılır. Bu adres denetimi esnasında firma yetkilerinin ofiste bulunması gerekir. Ardından tasfiye süreci başlar ve bu süreç boyunca da firmanızın bir adresi olması gerekir. Yani firmanız resmî olarak kapanana kadar kiraladığınız adreste varlığınızı sürdürebilir, prosedürleri tamamladıktan sonra ilişiğinizi kesebilirsiniz.

E-Ofislerde Yoklama İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Firmanızı kurmanızın ardından resmî olarak faaliyete geçebilmeniz için vergi dairesi memurları tarafından adres yoklaması yapılır. Bu süreç, fiziksel ya da e-ofis fark etmeksizin aynı şekilde ilerler. Memurlar, çalışma modelinizle ilgilenmezler ve bildirdiğiniz adrese gelirler. Yoklama sırasında ilgili adreste firmanın sahibinin ya da vekalet ile yetkilendirilmiş birinin bulunması gerekir. Vergi dairesi memuru bildirilen adresin fiziksel varlığını doğruladıktan sonra vergi levhası, imza sirküsü gibi çeşitli evrakların ibrazını ister. Talep edilen evrakların da doğrulanması sonucunda yoklama işlemi tamamlanır ve firma faaliyete başlayabilir.

E-Ofis Hangi Meslek Grupları İçin Uygundur?

E-ofisler, özellikle uzaktan çalışma düzenine uyum sağlayabilen tüm meslek grupları için uygundur. Çoğunlukla yeni kurulan şahıs şirketleri, e-ofisleri tercih eder. İşini büyütüp kurumsal olmak isteyen freelancerlar da bu yönteme başvurabilir. Ayrıca sanal ofis, dijital pazarlamacılar, girişimciler ve danışmanlık hizmeti verenler için de avantajlıdır. Kısaca fiziksel ofise ihtiyaç duymayan fakat kurumsal olmak için gerekli yasal şartları karşılamak isteyen tüm meslek mensupları için e-ofis, doğru ve ekonomik bir tercih olacaktır..

Kısa Dönem Sanal Ofis Kiralanabilir Mi?

Sanal/e-ofis kiralama hizmetine kısa bir dönem için de ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Birçok firma, kuruluş aşamasında işlerini büyütene kadar bu yönteme başvurmaktadır. Bu tür durumlarda kısa dönem için sanal ofis kiralama şansına sahipsiniz. Uzun ve kısa vadeli tüm sanal ofis kiralama işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; kaliteli hizmetin adresi Şirket Uzmanı’na başvurabilirsiniz.

Sohbeti aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?